Do nové sezóny SK Lidečko angažovalo nového trenéra Jiřího Hrbáčka z Francovy Lhoty. Po letní přípravě a třech odehraných kolech jsme mu položili pár otázek.

Před začátkem sezóny jste se stal trenérem mužů, jak jste se dozvěděl o nabídce?
V sobotu 30. června mi zavolal předseda oddílu pan Pavel Kalík a nabídl mi trénování v Lidečku. Vzal jsem si den na rozmyšlenou a v pondělí jsem na nabídku kývl.

V našem klubu jste již působil jako hráč, takže jste do úplně neznámého prostředí nevstupoval?
Ano. Byl jsem zde na hostování. Celkem třikrát. Naposled v roce 2001. Vždycky jsem odcházel s dobrým pocitem a rád jsem se do klubu i vracel.  V Lidečku mám mnoho kamarádů a známých. Tak snad to tak vydrží i nadále …

Jaké vám dalo vedení cíle do nastávající sezóny?
Zabudovat do mužstva mladé hráče. A samozřejmě nespadnout.

Jaká byla příprava na novou sezónu a jak jste spokojen s hráčským kádrem?

Před prvním mistrovským zápasem jsme absolvovali deset tréninků a dva zápasy. Docházka nebyla špatná. Běhali jsme po kopcích, trénovali na umělce i na travnatém hřišti. Disciplína hráčů byla výborná. Jezdili na doraz a bylo cítit, že se chtějí zlepšovat. Z loňského kádru mužstvo opustilo několik hráčů základní sestavy nebo jsou stále zraněni. I tak si troufám říct, že je kvalitní. Ale úzký. Přivítal bych jednoho až dva zkušené hráče. Zvětšila by se konkurence a především by se hodili v případě zranění. Ale jsou zde šikovní dorostenci, kteří jsou k dispozici. Tak uvidíme, na co to bude stačit.

Jaký preferujete styl fotbalu a co očekáváte od svých hráčů?
Mám rád útočný fotbal. Dávám přednost výsledku 5:4 před výsledkem 1:0. Tím ale neříkám, že mne obrana nezajímá. Samozřejmě kvalitní obranná hra celého mužstva je základ. Od hráčů očekávám bojovnost a především kolektiv, kde všichni táhnou za jeden provaz. Nikdo nikomu nenadává, naopak zabojuje jeden za druhého, povzbudí se. I ti, kteří zůstanou na lavce, jsou stejně důležití.

Po dvou prohrách přišla první výhra na Hovězí, myslíte si, že kádr půjde zápas od zápasu nahoru? 
Pevně tomu věřím. Výhra byla velmi důležitá. V prvních dvou kolech jsme sice nehráli špatně, ale na body to nestačilo. Z různých důvodů, které jsme si v šatně řekli. Potřebujeme, aby se nám vyhýbala zranění a marodka klíčových hráčů. Což se nám zatím bohužel moc nedaří. Ale ti, kteří dostávají šanci, se s tím perou statečně.

Vaši hráči si chválí kvalitu tréninků, dokážete prý pro mužstvo připravit tréninky na úrovni, i když se stane, že je účast slabší. Jak vnímáte váš kádr a jádro v kabině?
Tak to je pro mne novina, která mi dělá radost. Ta účast by někdy mohla být lepší. Ale chápu, že jsou zde pracovní a rodinné povinnosti nebo se potřebují doléčit drobné šrámy atd. Jinak jsou to ale moc fajn chlapci a velcí bojovníci. Rád s nimi pracuji.

V neděli 2.9.2018 vyzvete na domácím hřišti Ratiboř. Budou všichni hráči k dispozici nebo léči zranění či někdo bude chybět?
K dispozici všichni nebudou. Konkrétnější ale nebudu, nechci soupeřovi napovídat.

V kádru máte k dispozici dvojici brankářů Bronislav a Roman Hyžákovi, musí to být výhoda mít stabilní dva kvalitní gólmany?
Je to výhoda. Velká výhoda. Jsou to bratři. Nežárlí jeden na druhého, takže ten co zrovna nechytá, se nezlobí. A další zápas je nachystaný a zachytá výborně (tak tomu bylo teď na Hovězí). Naopak, pomáhají si na tréninku a předávají si rady a zkušenosti. Já nikdy v bráně nestál, takže tady bych moc poradit nedokázal.