Slavičín B – Lidečko 3:1 (1:1)

Branky: 30. Fojtů, 60. Šebák, 85. Šťastný – 1. Ryza

Druhý zápas jarní části sezóny se odehrál na umělé trávě v Hrádku u Slavičína. Počátečním úkolem bylo neinkasovat branku a soustředit se spíše na obrannou činnost.  Z toho důvodu zvolil trenér rozestavení 5 – 4 – 1.

Začátek utkání vyšel na jedničku, hned první rohový kop byl přesně koplý Filákem na Františáka, kterému gólovou šanci vyrazil z brankové čáry hostující hráč přímo na Dominika Ryzu, který svým prvním gólem sezóny otevřel skóre. Prvních 25 minut jsme hráli velmi dobře. Bohužel, ztráta míče na půlce hřiště znamenala přečíslení domácích, kterého po pěkné kombinaci využili a vyrovnali na 1:1.

Druhý poločas převzal iniciativu Slavičín a my jsem hrozili z protiútoků. Bohužel po nedůslednosti v obranné činnosti jsme dostali laciný gól z centrovaného přímého kopu, který byl krásně nacentrován na zadní tyčku, kde hostující hráč s přehledem zakončil. Dále jsme měli pár šancí k vyrovnání, ale tutové šance nebyly využity Gargulákem. Slavičín nakonec dokázal skórovat ke konci zápasu na 3:1 a připisuje si tak na své konto všechny 3 body.

Bohužel, znovu jsme doplatili na neproměňování vyložených šancí. Slavičín měl převahu v držení míče a ohrozil bránu především ze střel za hranici dvaceti metrů. Dalo by se říci, že jsme jim dva góly darovali.

Příště k nám zajíždí tým z Hovězí a bude to zápas o 6 bodů.

Sestava: Hyžák R. – Líňa, Číž R., Hruboň (Číž P.), Františák, Harnádek – Buček, Ryza D., Ryza V., Filák M. (Brhel R.) – Gargulák M.