Další derby s Francovou Lhotou bylo od začátku utkání tvrdé a obě mužstva nechtěla udělat žádnou chybu. Lidečko s perfektní defenzívou neinkasovalo již 360 minut. Se skóre 14:5 ze všech venkovních zápasů (8) prohrálo pouze jediný a to na penalty v Zašové.

Začátek utkání měl náboj a předcházely mu spíše fauly a dohady než hra. Hodně tvrdý zákrok předvedl v 9. minutě Matušinec Luděk na útočícího Robina Bučka, který se řítil sám na bránu, ale byl jasně faulován. Následek ostrého faulu – zlomená klíční kost a sezóna pro něj pravděpodobně skončila. Svůj první start za muže si připsal dorostenec Pavel Číž za právě střídajícího Bučka. V prvním poločase bylo utkání vyrovnané, oba týmy dobře bránily a taky tvrdé souboje nepřestávaly. Jaroslav Novosad utržil silnou ránu míčem do hlavy a oteklo mu pravé oko.

Ve druhém poločase nás přijel podpořit Aleš Číž ( střídání 54. minuta za Pavel Číž ), kterému se v pátek narodila dvojčata a my mu tak gratulujem a děkujeme za podporu v derby. Nadále se hrálo utkání vyrovnané a moc šancí vidět nebylo. V 61. minutě musel střídat Ondřej Filák z důvodu rány v oblasti kolene a do hry tak musel trenér Aleš Vyškovský. Důležitá situace nastala v 82. minutě kdy kapitán Jan Novosad měl potyčku s Luďkem Matušincem a rozhodčí oba dva hráče vyloučil. Po incidentu  následoval trestný kop u kterého byl nejblíže trenér Vyškovský a nádherným „angličákem“ překonal domácího brankáře hlavou. Lidečko tak vstřelilo svoji první branku na jaře a vyhrálo další derby.

V tvrdém utkání plné na zranění věnujeme výhru Robinovi Bučkovi a Aleši Čížovi. Další utkání odehrajeme v domácím prostředí proti Hovězí.

Střelec branky