24.3.2019 Lidečko – Poličná 1:2 (0:1)

Branky: 71. Buček – 40. Kapusta, 83. Šedý.

Domácí Lidečko nastoupilo do zápasu s cílem zisku všech 3 bodů. Na začátku zápasu měli hosté velkou šanci po chybě v zadních řadách Lidečka a skvělým zákrokem se blýskl domácí brankář Bronislav Hyžák. V rozmězí 15 až 25 minuty prvního poločasu, zatlačilo Lidečko svého soupeře. Nejprve měl na kopačkách vedoucí gól Aleš Číž, který netrefil z několika metrů prázdnou bránu a nadstřelil. O pár minut pozděj vystřelil Robin Buček pod břevno svůj projektil a brankař bravůrně vyrazil jeho střelu. Poličná měla hodně nacvičených situací, které ale neohrozily domácí bránu. Lidečko hrozilo stále z šancí, ale koncovka nebyla nikterak účinná. Ve 40. minutě došlo ke ztrátě míče na polovině hřiště a krajní záložník Poličné byl faulován z protiútoku kousek od hranice dvaceti metrů. Přímý kop adresoval přímo k tyči hráč Kapusta a otevřel tak skóre zápasu.

Ve druhém poločase přebralo iniciativu Lidečko. Lidečko kopalo za celý zápas více jak 10 rohových kopů, ale hlavičky Františáka, Ryzy a šance dalších hráčů neskončily v za brankovou čárou. V 71. minutě konečně rozveselil střelou z dálky (více jak 25 metrů) krajní záložník Buček a míč zapadl k levé tyči. Lidečko dále tlačilo a mělo stále mnoho šancí. Největší závar nastal v 80. minutě, kdy po skrumáži před hostující bránou, hráči Poličné vykopávali 2x míč z brankové čáry. Pravidlo nedáš – dostaneš bohužel zafungovalo a v 84. minutě se hráči Poličné ujali vedení, kdy hozený aut doletěl až na malé vápno, kde útočník Šedý pohotově skóroval. Poličná stihla ohrozit bránu po chybném výběhu brankaře Lidečka, kdy z brankové čáry odkopával míč Harnádek. Lidečko se dále pokoušelo, ale skóre zůstalo až do konce zápasu 1:2.

Bohužel se ukázalo, jak důležitá je efektivita v zakončení. Hráči Poličné, s dobře vybíhajícím brankařem Včelným dokázali proměnit své šance. Lidečko předvedlo obrovský tlak (v některých momentech druhého poločasu), ale i přesto si hráči Poličné vezou 3 body a ztrácí 6 bodů na první Valašskou Polanku. Lidečko s 16 body je na 10. místě v dohlednu středu tabulky.

Sestava: Hyžák B. – Číž R., Františák, Líňa, Harnádek – Buček, Ryza D., Ryza V., Filák M. – Číž A., Gargulák M.

TF; Filák O. (foto)