Ztrácíte 4 body na vedoucí Dolní Bečvu. Jste s podzimem spokojeni?

Když jsme po prvních pěti odehraných kolech měli na svém kontě plný počet bodů a vynikající skore určitě jsme pomýšleli na to, že bychom tu podzimní část mohli vyhrát. Nicméně jsme druzí a ty čtyři body co ztrácíme není nic hrozného, takže si myslím, že spokojeni jsme.

Můžete se vrátit k zápasům, kde jste ztratili body. Kdo vás přehrál?

Jednoznačně nám nevyšel zápas na Dolní Bečvě, dali nám rychlé tři branky jednoduchými nákopy za naší obranu. Otázka by byla, kdyby jsme měli v sestavě stopera Robina Bučka, který nám konkrétně v tomto zápase hodně chyběl. Nejvíc mě mrzí zápasy v Brumově a Poličné, tam ty remízové výsledky měli být vítězné, ale za to si můžeme sami. Vyrovnaný zápas jsme sehráli s Vlachovicemi, ale herně nás asi nepřehrál nikdo.

V čem je Dolní Bečva největším konkurentem. Co na jaře rozhodne o prvním místě?

Hlavní zbraň a nejdůležitější článek Dolní Bečvy je bezesporu Kryštof Špatný. Tento hráč jim tvoří v podstatě celou hru a nebýt jeho, tak by Dolní Bečva některé zápasy určitě ztratila. Dost podstatná věc je, že s nimi budeme hrát doma, ale bude samozřejmě rozhodovat zdraví klíčových hráčů a musíte mít i to pomyslné štěstí, které je ale podmíněno stoprocentním nasazením všech hráčů.


Co vás nejvíce pozitivně překvapilo po prvním půlroce na lavičce Lidečka? Kde naopak vidíte rezervy do zimní přípravy?

Věděl jsem, že momentálně je v Lidečku široký kádr, ale to, že během podzimní části naskočí do hry, byť jen na malou chvíli, 24 hráčů je až neuvěřitelné! Mám velkou radost z počtu střelených branek. Naopak jsme dostali dost laciných golů ze standartních situací, na to se budeme muset zaměřit. 

V čem spočívá obrovská ofenzivní síla dvojice M. Gargulák a A. Číž?

Jsou to opravdu skvělí hráči, když nedá branku jeden z nich, dá ji ten druhý. Skvěle se doplňují. Jak už jsem několikrát řekl Aleš Číž je legenda Lidečka a stále výborný hráč. Pro mladé hráče je to vzor, od kterého se můžou neustále učit. Michal Gargulák má všechno, co má správný útočník mít. Výbornou fyzickou kondici, rychlost a skvělou levačku. Pokud bude lépe vyhodnocovat ten správný moment v zakončení, těch branek na jeho konto bude neustále přibývat.


Jak týmu prospěl návrat Marka Filáka z Valašské Polanky?

Od samého začátku co se Marek vrátil do Lidečka jsem poznal, že tam je opravdu doma a tvoří s klukama skvělou partu. Po zkušenostech z krajského přeboru se od něho hodně čekalo. Úvod sezony mu ale moc nevyšel. Zhruba v polovině podzimu předvedl, že pokud do toho bude dávat vše, bude velmi platným hráčem základní sestavy. Zejména zápas na Dolní Lhotě se mu opravdu vydařil. 


Jak jste viděl výkony mladých hráčů-Lukáše Garguláka nebo Františka Nováka?
 

Pokud by jsme k těmto hráčům ještě připsali Martina Číže a golmana Lukáše Hyžáka, tak máme nadějné dorostence, kteří pendlujou mezi dorostem a A týmem Lidečka. Všichni čtyři budou za pár let pevnou osou fotbalu v Lidečku. Absolvují všechny tréninky jak v dorostu, tak v mužích a nemají problém si jít zahrát i za B tým. Mají chuť do fotbalu a na hřišti jsou téměř pořád. Pomalu se k nim přidává i Vojta Janáč, takže je to dobrá vize do budoucna pro fotbalový klub SK Lidečko. Lukáš Gargulák byl nejlepším střelcem dorostu a František Novák je tam kapitánem. Zatím si na mužský fotbal stále zvykají, ale jejich čas určitě přijde.


Trápily vás zdravotní absence některých důležitých hráčů?

Zraněných hráčů jsme měli spoustu. Michal Harnádek a kapitán Jirka Fusek se zranili z kraje podzimu. To byla z mého pohledu největší ztráta, ale ti hráči, kteří zaskočili například Jakub Zádrapa a již zmiňovaní dorostenci, tak nikdy nezklamali. Roman Brhel má dlouholeté problémy s kolenem a Filip Hynek doléčuje zranění třísel. Věřím, že na zimní přípravu budou všichni hráči k dispozici.


Vytvořila se pod vaším vedením konkrétní pevná osa hráčů základní sestavy?

Do pevné osy bych určitě zařadil Robina Bučka, který nám drží celou obranu. S ním nebo bez něho je to opravdu velký rozdíl. Dále Dominik Ryza a Adam Hruboň krajní obránci, kteří odehráli velmi dobrou podzimní část. Filip Fusek je pro mě už teď výborný střední záložník a jeho pozice na postu číslo 10 je neotřesitelná. S věkem půjde jeho výkonnost určitě nahoru, je to velký talent! Samozřejmě Michal Gargulák a Aleš Číž. Velmi dobré výkony předvedli také Libor Buček, Petr Sekula a Vojta Ryza. Patrik Juřička se nejvíce osvědčil když nastupoval v průběhu zápasu, stal z něho žolík, který svou rychlostí dokáže rozebrat každou obranu. A v neposlední řadě nemůžu zapomenout na brankářskou jedničku Romana Hyžáka. Je to zkušený a velmi dobrý golman. Ty dva nebo tři zápasy, které mu úplně nevyšly byly jednoznačně zapříčiněny tím, že vykonává funkci předsedy klubu a měl toho opravdu hodně. Věřím, že nás v těch nejdůležitějších momentech na jaře podrží.

Jak spolupracujete s dorostem, který po podzimu vede okresní přebor?
 

Ta spolupráce je určitě velmi dobrá. Z velké části hrávají dorostenci své mistrovské zápasy v jiný den jako my, takže v podstatě nemají problém být všichni na naše utkání připraveni. Jde jen o správnou komunikaci a vyhodnotit co je v danou chvíli nejlepší varianta. První místo dorostenců ukazuje jen to, že to v Lidečku opravdu funguje. Trenérům dorostu tímto gratuluji a doufám, že budou na jaře pokračovat ve stejných výkonech jako na podzim.

Jak budete plánovat zimní přípravu a chystající se nějaké změny v kádru?
 

Příprava začne 6. ledna. Bude zaměřena hlavně na fyzickou kondici. 11.2. hrajeme s dorostem U19 Vsetín. Další dvě utkání chceme hrát s mužstvy, které hrají vyšší soutěž, tedy konkrétně s 1.A třídou. V plánu je i soustředění na konci února. Uděláme vše proto, abychom byli co nejlépe připraveni v boji o to jedno postupové místo.