Ratiboř – Lidečko 1:2 (0:0)
18. kolo, (13.04.2019)
Branky: 51. Zubík – 54. Františák T., 71. Číž A.

O týden později po první naší jarní výhře, znovu nadešel důležitý zápas, a to s týmem ze spodní části tabulky. Vítězství v tomto zápase, nás mohlo vzdálit spodním příčkám tabulky. Hrálo se v Ratiboři, hřiště bylo mokré, ale přitom tvrdé. Počasí spíše připomínalo sychravé podzimní odpoledne, ale i přesto si několik fanoušků z Lidečka opět našlo čas nás podpořit.

První půle byla vyrovnaná, měli jsme několik slibných šancí. Lidečko hrozilo především svým rychlým přechodem do útoku. V jednom z nich se ocitl i R. Buček, který svou střelou orazítkoval tyč. Daleko ke gólu neměl ani M. Gargulák, nebo A. Číž. První půle tak skončila bez branek i díky dobře chytajícímu L. Sedlákovi, který zlikvidoval pár střel ze střední vzdálenosti a taky střelu A. Číže z hranici 20 metrů. Taky brankař Lidečka B. Hyžák zlikvidoval 2 gólové šance domácího týmu.

Druhá půle nabídla hned na svém začátku první gól zápasu. Ne zrovna nejlépe kopnutý rohový kop doputoval na přední tyč, kde nabíhající F. Zubík předběhl našeho hráče a šťastně tečoval míč, který skončil v brance. Lidečko odpovědělo bleskově. Po přetaženém rohovém kopu míč putoval na hlavu M. Garguláka a ten ho vrátil znovu před bránu, kde T. Františák hlavičkoval míč do brány. Další šanci měl i R. Číž, který prověřil brankaře tvrdou střelou z přímého kopu. Lidečko také hrozilo ze stran, kdy dobře zabíhající R. Buček několikrát centroval na přední tyč, ale žádná z těchto šancí neskončila gólem. Důležitá chvíle přišla v 71. minutě, kdy A. Číž zkušeně odolal atakům hostujících obránců, zachoval chladnou hlavu a umístil míč k tyči. Ratiboř již nenavázal na první gól a díky dobře bránící obraně Lidečka spolu s jistým brankařem B. Hyžákem, si už nevypracovali výraznější šanci. Lidečko dále hrozilo z rohových kopů, přečíslení, ale jak se ukázalo, gól A. Číže se stal taky vítězným gólem tohoto zápasu.

 Komentář Radka Číža pro valašský fotbal:
„Jeli jsme pro bod a jsme velice šťastní, že máme všechny tři. Byl to zápas o šest bodů. My jsme byli herně lepším týmem. V prvním poločase jsme ustáli šance Jakubíka. Výborní byli oba brankaři, jak domácí Sedlák, tak náš B. Hyžák. I když jsme dostali první branku, hráli jsem dobrý fotbal a brzy srovnali. Zápas rozhodla akce probuzeného Aleše Číže, který ustál dva ataky a položil si také brankaře. Pak jsme to udrželi. Děkuji třem dorostencům, kteří po svém zápase ve Vizovicích přijeli a vyztužili naši lavičku.“

Sestava: Hyžák B. – Líňa M., Číž R., Harnádek M., Sekula P., – Buček R., Františák T., Ryza D., Ryza V., Gargulák M. (90´Hruboň A.), Číž A.