Lidečko – Prlov 2:1 (0:0)
20. kolo (28.04.2019)
Branky: 57. Radek Číž, 89. Aleš Číž – 51. Vojtášek

Po dvoutýdenní odmlce jsme se znovu vrátili na domácí hřiště. Přivítali jsme tým z Prlova. Hřiště bylo velmi dobře připraveno, druhý poločas mírně pršelo, což mělo taky vliv na odraz míče.

V úvodu jsme se rozloučili s dlouholetými hráči Lidečka. Mezi nimi byl i (teď už hrající za Prlov)  Honza Novosad spolu s jeho bratrem Jaroslavem Novosadem, Richardem Kulíškem a Zdeňkem Havelkou. Těmto hráčům patří velké díky za příkladný přístup, dlouholetou spolupráci a bojovný výkon, který předváděli v dresech Lidečka.

Hned v prvních minutách zápasu měl Prlov nájezd na B. Hyžáka, který famózně vychytal obrovskou šanci Prlova. Velkou šanci měl i R. Buček, který svou střelou rozvlnil boční síť.Hra byla bojovná se spoustu standartními situacemi z větší vzdálenosti, ale přesto se nikdo neradoval.

Druhý poločas jsme začali aktivně a dokázali jsem si vypracovat převahu. Přesto to byl Prlov, který si připsal první gól. Rychlý útočník Vojtášek dokázal vybojovat míč mezi dvěma hráči a vystřelil přesně k tyčce. Těžká situace, kterou vyřešil nejlépe, jak to jen šlo.

Lidečko opět hrozilo ze standartních situací a byl to právě Radek Číž, který vstřelil svůj 3. gól sezóny (minule se trefil dvakrát). Střílený míč M. Filákem byl vyražen gólmanem Prlova na zem a R. Číž ho pohotově zakončil. O několik málo minut Prlov zahrozil a trefil břevno.  Na druhé straně byl po rohovém kopu míč hlavičkován T. Františákem, ale pouze na tyč.

Měli jsme dále převahu, a když už se zdálo, že zápas skončí remízou, dokázali jsme vstřelit vítězný gól. Byl to Aleš Číž, který zpracoval míč na hranici dvaceti metrů, obloučkem si obhodil obránce a umístěnou střelou z voleje rozvlnil sít hostující brány.

Tento gól byl další krásným gólem, který jsme během dvou zápasu dokázali vstřelit. I proto jsme ze 4 zápasů získali 10 bodů. V příštím kole zajíždíme na půdu Halenkova a budeme se snažit znovu naplno bodovat.