Branky: 24., 41., 62. Jakub Číž, 45. Lukáš Gargulák, 60. Radim Loucký
Sestava: Lukáš Hyžák (65. Matěj Mikulášek) – Vojta Mikulášek, Filip Kulíšek, Martin
Číž, Adam Brhel, Matěj Zádrapa, František Novák ©, Ondřej Fusek, Jakub Číž, Honza
Janáč, Lukáš Gargulák, Radim Loucký, Filip Fusek, Robin Tichý, Dominik Hyžák, Honza
Mikulášek, Patrik Hyžák

Dnešní utkání pro nás bylo teprve prvním zápasem jarní části. Hostující trenéři od
začátku zápasu byli, z nepochopitelného důvodu, velmi nervózní a proti nám zaujatí. I
proto během duelu bylo k vidění ze strany soupeře několik tvrdých zákroků. Jinak byl
náš soupeř na nás výborně připravený a i když výsledek vypadá jednoznačně, tak
jsme odehráli jeden z nejtěžších zápasů sezony. Do vedení jsme šli ve 24. minutě, kdy
jsme presinkem vybojovali míč hned za dvacítkou soupeře, Franta přihrál
nabíhajícímu Honzovi, ten skvěle posunul na Kubu a Kuba nekompromisně zakončil,
1:0. Soupeř vyrovnal o devět minut později, po špatně hozeném našem autu, ztrátě
ve středu, kde se míč k záložníkovi Jarcové několikrát se štěstím odrazil, ten posunul
do strany a Lukáš v bráně byl bezmocný, 33. minuta 1:1. Po inkasované brance jsme
soupeře zatlačili a předváděli jsme výborný fotbal, ale všechny šance jsme zahodili, až
před koncem prvního poločasu jsme se prosadili opět po krásné akci, Kuba si narazil
s Ondrů, ten mu vrátil a Kuba opět nekompromisně zavěsil, 41. minuta 2:1.
V poslední minutě prvního poločasu ještě vybojoval opět skvělým presinkem míč Filip
Fusek, posunul na Lukáše a ten, po předchozích dvou spálených šancí, zakončil
skvěle, 45. minuta 3:1. Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit aktivně a co
nejrychleji zápas rozhodnout, což se nám i podařilo. Jablůnka už našemu tempu
nestačila a my jsme předváděli výborný fotbal. V 60. minutě se tečovaný nákop dostal
k Radimovi, který krásnou střelou překonal výborného hostujícího brankáře, 4:1.
Hned o dvě minuty později jsme definitivně zlomili odpor soupeře. Opět po zisku
míče prošel přes dva hráče, náš nejlepší podzimní střelec, Lukáš Gargulák, přihrál
dnes výbornému Radimovi Louckému, který výborně odcentroval na Honzu Janáče,
ten nezachrtil a posunul míč na našeho dnešního nejlepšího hráče, Kubu Číže, a ten
opět nekompromisně zavěsil, 5:1. Po této brance jsme měli plno dalších šancí, ale už
jsme se neprosadili a tento náš první jarní mač už se v klidu dohrál, až na zranění
Radima, který dostal loktem úder do tváře a musel jet do nemocnice na šití. Naše
hráče chceme za tento těžký mač opravdu pochválit. Jablůnka odehrála dobrý zápas,
ale zbytečně tvrdě, místy až surově. My jsme byli disciplinovaní, fotbalovější,
běhavější, důraznější. I přes nespornou kvalitu soupeře jsme zaslouženě vyhráli. – řekl trenér Josef Hyžák