2. Přátelské utkání zimní přípravy – sobota, 17.2.2024 UT Hrádek

Sestava: Lukáš Hyžák (46. Matěj Mikulášek6) – Radim Loucký, Filip Kulíšek, Jan Vaněk,
Vojtěch Mikulášek, David Provázek, Adam Brhel, Jonáš Filák, Ondřej Fusek, Matěj Zádrapa,
Filip Mrázek, František Novák, Jan Janáč, Marek Šerý, Dominik Hyžák, Matyáš Faldík, Vojtěch
Masař

V dalším přátelském utkání jsme nastoupili proti druhému týmu Krajského přeboru,
Slavičínu. Domácí na nás vlétli ve velkém stylu a hned ve 3. minutě otevřeli skóre, když po
odražence z rohového kopu vrátil míč krásnou střelou z hranice dvacítky do šibenice domácí
hráč, 1:0. První poločas diktovali tempo hry domácí. Byli silní v kombinaci a posílali nám za
obranu krásné kolmice, se kterými jsme měli zpočátku velké problémy. Během první půle si
vypracovali čtyři čisté brankové příležitosti, které ale Lukáš v bráně skvěle vychytal. Ve
druhém poločase jsme vyrovnali hru, začali jsme lépe kombinovat. Úroveň fotbalu ale šla
lehce dolů, což nám vyhovovalo. Svůj samostatný nájezd od půlky neproměnil nejmladší člen
naší sestavy, Matyáš Faldík, další velkou šanci zahodili Marek Šerý a Honza Vaněk, krásnou
střelou z 25m se prezentoval Honza Janáč a po rohovém kopu nedorazil míč do brány Ondra
Fusek. Pět minut před koncem byl faulován ve vápně Matěj Zádrapa a pokutový kop
proměnil zkušený Honza Vaněk. Celý náš tým, i přes některé zbytečné chyby, chceme
pochválit za přístup, výborný týmový výkon, za zaujetí a tvrdou dřinu. Taky jsme rádi, že,
oproti zápasu s Bojkovicemi, už jsme byli podstatně lepší i fotbalově. Hráli jsme proti
vynikajícímu soupeři a moc děkujeme za skvělou konfrontaci.