Branky: 89. Martin Pekáček – 37. a 63. Jan Janáč, 86. Jakub Číž
Sestava: Lukáš Hyžák – Vojtěch Mikulášek, Filip Kulíšek, Filip Mrázek, Ondřej Fusek, Radim
Loucký, František Novák ©, Matěj Zádrapa, Jakub Číž, Marek Šerý, Jan Janáč, Dominik Hyžák,
Robin Tichý, David Provázek, Jonáš Filák, Matyáš Faldík

Ve druhém venkovním utkání po sobě nás čekalo ve Štípě menší a úzké hřiště
a taky houževnatý a kvalitní soupeř. Do utkání jsme vstoupili aktivně a během celého zápasu
jsme domácí prakticky nepustili do žádné šance. Oba týmy měli kvalitní brankáře, kteří umí i
nohama. Oba týmy si byly v té přípravné fázi dost podobné. My jsme sice byli na míči silní,
ale pouze jen po dvacítku soupeře, chyběla nám rychlá kombinace, překvapivé řešení,
kvalitní a dobře načasovaný náběh za obranu. Ve 37. minutě jsme předvedli, jak se má hrát
do plné obrany. Po souboji ve středu hřiště se k míči dostal Matyáš Faldík, přihrál Matějovi
Zádrapovi a ten krásně z první vyslal do úniku výborně naběhnuvšího Honzu Janáče, který
nadvakrát překonal domácího brankáře, 0:1. Že oba týmy chtěly hrát fotbal ukázalo i to, že
výborný sudí Tureček nemusel během prvního poločasu písknout jediný faul. Ve druhém
poločase se obraz hry nezměnil. Náš tlak byl velký, ale tutových šancí moc nebylo. Zápas
jsme definitivně zlomili v 63. minutě. Dominik Hyžák, po výborném presinku všech hráčů,
vybojoval míč, posunul jej na Matěje Zádrapu, ten předvedl krásnou průnikovou přihrávku
mezi stopery na Honzu Janáče, který tentokrát nedal gólmanovi domácích šanci, 0:2. V 86.
minutě vybojoval míč Radim Loucký, zatáhl míč po lajně, na zadní tyči našel svou přihrávkou
Kubu Číže, který bez problémů zavěsil, 0:3. O čisté konto jsme se zbytečně připravili minutu
před koncem, kdy, po standartce domácích, sebral našemu gólmanovi Lukášovi míč z rukavic
lehkou tečí Filip Kulíšek a domácí Pekáček dorazil míč do prázdné brány, 1:3. I přes výhru
moc dobře víme, že je stále hodně věcí v naší hře, na kterých musíme zapracovat. Domácí
chceme pochválit za výborný týmový výkon. A na závěr chceme vyzdvihnout výkon
rozhodčího Turečka, který utkání odřídil absolutně s přehledem a i on přispěl k tomu, že se
oba týmy soustředily na hru. Více takových sudích u mládežnického fotbalu, který umí zápas
odřídit v klidu, bez excesů, a ještě má respekt k oběma týmům. – řekl k utkání trenér Josef Hyžák