9. MU Krajské soutěže dorostu – sobota 14.10.2023

Lidečko : Hrachovec/Podlesí 2:4 (1:4)
Branky: 6. Jan Vaněk, 64. Filip Mrázek – 3. Soima, 13. Kubíček, 34. Němec, 35. Rédl
Sestava: Lukáš Hyžák – Ondřej Fusek, Filip Kulíšek, David Provázek, Matěj Zádrapa, Radim
Loucký, František Novák ©, Jan Vaněk, Jakub Číž, Jan Janáč, Filip Mrázek, Dominik Hyžák,
Marek Šerý, Robin Tichý, Adam Brhel, Vojtěch Mikulášek

Na tento náš další domácí zápas jsme se moc těšili. Čekal nás nejproduktivnější tým
naší soutěže a čekali jsme, že by se mohl hrát pěkný fotbal. Nám se ale tento zápas nepovedl.
Už jsme do něj špatně vstoupili. Ve 3. minutě dostal hostující rychlík Soima míč za obranu, od
půlky jej křižovali Ondra Fusek a Honza Janáč, ale ani jeden jej za cenu faulu nezastavil a on
s přehledem skóroval podél vyběhnuvšího Lukáše v bráně, 0:1. O dvě minuty později přišel
jeden z důležitých momentů zápasu. Hostující obránce poslal gólmanovi těžkou „malou
domů“, která směřovala do brány, hostující brankář míč zastavil jen za pomoci ruky, mladý
rozhodčí sice odpískal nepřímý volný kop, ale brankáře Hrachovce nevyloučil. Nepřímý kop
rozehrál František Novák lehkým přistrčením na Honzu Vaňka a ten zeď propálil po zemi, 6.
minuta 1:1. První poločas se nám ale hrubě nepovedl. Hosté byli rychlejší, lepší, důraznější a
taky fotbalovější. My jsme byli jejich přístupem a rychlostí zaskočeni a do konce první půlky
jsme se z letargie neprobrali. Ve 13. minutě jsme si na hranici naší „dvacítky“ dávali přednost
tak dlouho, až si míč v pohodě sebral hostující Kubíček a nad Lukáše pěknou střelou zavěsil,
1:2. Mezi 33. a 35. minutou hosté zahrávali dva rohy, oba úplně v klidu proměnili, když jsme
je vůbec nepokryli, 1:4. O poločase jsme pozměnili rozestavění, dva borci nám odstoupili
kvůli zranění, ale do druhého poločasu jsme vstoupili úplně jinak do 50. minuty jsme zahodily
tři jasné šance Honza sám před bránou neproměnil a dvě standartky nám výborně vytáhl
hostující gólman. Snížení jsme se dočkali až v 64. minutě, kdy po rohu Honzi Janáče skvěle
hlavičkoval Filip Mrázek, 2:4. Během druhého poločasu měli hosté pouze dvě šance, po
našich chybách ve středu pole a rychlých brejcích. Zato my jsme druhý poločas opět
neproměnili několik jasných šancí. Je to škoda, protože jsme mohli nejen vyrovnat, ale i
zápas otočit. My jsme si prostě dnes tři body nezasloužili, i když jsme celý druhý poločas hráli
na jednu bránu. Vstoupili jsme do zápasu vlažně a celý poločas jsme do zápasu nedávali sto
procent. Ale chyby jsme v tomto zápase udělali všichni, jak hráči, tak i trenér. Věřím, že tato
prohra bude pro nás motivací do dalších zápasů.