SK Lidečko : Horní Bečva/Hutisko 6.5.2023

Branky: 2. Lukáš Gargulák, 4. Matěj Zádrapa, 55. Martin Číž, 70. Kuba Číž
Sestava: Lukáš Hyžák (77. Matěj Mikulášek) – Vojta Mikulášek, Martin Číž, Ondra Fusek, Filip
Kulíšek, Radim Loucký, František Novák ©, Kuba Číž, Matěj Zádrapa, Honza Janáč, Lukáš
Gargulák, Filip Fusek, Dominik Hyžák, Adam Brhel, Honza Mikulášek, Matyáš Faldík, Patrik
Hyžák

Chyběli:
Robin Tichý, Honza Zvonek, Vojta Masař
Ve druhém domácím jarním zápase nás čekal nebezpečný soupeř. Na trénincích a
před zápasem jsme apelovali na tým, že musíme zlepšit naše standartky, kdy jsme se z nich
v prvních jarních zápasech těžko prosazovali. Hned ta první nám ale vyšla skvěle. Lukáš hodil
dlouhý aut, ze kterého Honza J. vybojoval rohový kop. Výborně jej zahrál Franta, Lukáš si
našel jak míč, tak volný prostor a z voleje zakončil přesně, 1:0. O dvě minuty později jsme ve
středu pole vybojovali míč, Franta posunul na Kubu, ten nádhernou průnikovou přihrávkou
poslal do úniku Matěje a ten s přehledem zavěsil, 2:0. I po této brance jsme měli soustavný
tlak, hráli výborný, rychlý fotbal s velkým důrazem na presink. Hosté se prakticky k ničemu
nezmohli, tak jsme jim gól nabídli sami. Ve 25. minutě gólman špatně odkopl míč, z brejku
vybojovali hosté roh. Lukáš v bráně hlavičku hostujícího hráče skvěle vytáhl z šibenice.
Z následného rohu se k odraženému míči dostal hostující Lejska a zakončil přesně, 2:1. My
jsme se ale inkasovaným gólem nenechali zviklat. Neustále jsme byli lepším týmem a opět
jsme nechávali hosty při životě jen díky neproměněným šancím. Taky rozhodčí k tomu
přispěl, když neodpískal dvě jasné penalty po likvidačních zákrocích hostujícího gólmana a
plno dalších záludností hostujících hráčů pouštěl, ale to přičítáme pouze jeho nezkušenosti.
Zápas se nám podařilo rozhodnout až ve druhém poločase. V 55. minutě Franta opět skvěle
zahrál roh, Martin si parádně na míč naskočil a hlavou zlomil odpor hostí, 3:1. V 70. minutě
naposledy skóre upravil Kuba Číž, který s přehledem zakončil naši pěknou akci, 4:1. Dnes
jsme předvedli výborný týmový výkon. Věděli jsme, že hosté mají v sestavě jak rychlého
útočníka, tak i šikovného středního záložníka, které jsme ale výborně pokrývali a nepouštěli
je do hry. Ogary chceme pochválit za skvělý týmový výkon a vysoké nasazení během celého
zápasu.

4. MU dorostu 8.5.2023 od 13h sezóna 2022/2023

Halenkov : Lidečko 1:3 (1:3)
Branky: 23. Honza Janáč, 31. František Novák, 45. Filip Kulíšek
Sestava: Lukáš Hyžák – Vojta Mikulášek, Martin Číž, Ondra Fusek, Filip Kulíšek, Radim Loucký,
Kuba Číž, František Novák ©, Matěj Zádrapa, Honza Janáč, Robin Tichý, Dominik Hyžák,
Honza Zvonek, Honza Mikulášek
Chyběli: Lukáš Gargulák, Filip Fusek, Adam Brhel, Matěj Mikulášek, Matyáš Faldík, Vojta
Masař, Patrik Hyžák

Na venkovní zápas do Halenkova jsme odjížděli v okleštěné sestavě, taky po těžkém
sobotním zápase a ještě náš kapitán Fera a Martin v neděli hráli v základu áčka. Další čtyři
ogaři šli do zápasu áčka jako střídající. Věděli jsme před zápasem, že nás v Halenkově bude
čekat velké hřiště a fyzicky zdatný soupeř, který pro jarní část posílil o čtyři borce a kde jsou
všichni hráči vysocí a fyzicky dobře stavění. Proto jsme na zápas zvolili trošku jinou taktickou
přípravu. Chtěli jsme co nejvíce držet míč, aby domácí museli víc běhat, což jim není úplně
vlastní a opět jsme kladli velký důraz v předzápasové přípravě na standartky, kterými si
můžeme v zápase pomoct. Do utkání jsme vstoupili dobře. Soupeře jsme k ničemu
nepouštěli a připravili jsme si první šance, hlavně ta robinova, po rohovém kopu přímo volala
po gólu. První ale udeřil soupeř. V 15. minutě zahrávali rohový kop a ten přesně zakončil
domácí Svoboda, 1:0. My jsme pokračovali i nadále v naší chytré hře, pokrývali jsme míč,
nechali domácí běhat a hledali volné prostory. To se nám podařilo najít ve 22. minutě.
Martin dal míč Vojtovi, ten potáhl míč, přihrál Robinovi, ten dal před vápnem kliku
domácímu obránci, odcentroval na Honzu J. a ten zakončil přesně hlavou, 1:1. O osm minut
později už nám gólově vyšla i standartka. Fera rohový kop zkusil zatočit do brány, kde naši
hráči obtěžovali domácího brankáře a Frantův zatočený roh skončil v síti, 30. minuta 1:2.
V samém závěru jsme po krásné akci po levé straně opět dostali výhodu rohového kopu.
Franta tentokrát centroval přímo do ohně, Ondra si míč skvěle našel a zakončil, ale trefil
brankáře, který ale míč neudržel a do sítě jej nekompromisně napálil Filip Kulíšek, 45. minuta
1:3. Protože toho naši hráči měli po první půli plné brýle, tak jsme chtěli ve druhém poločase
ještě více držet míč a domácí do ničeho nepouštět. To se nám i dařilo až na dvě chyby
v rozehrávce Lukáše v bráně. Na domácích bylo vidět, že na obrat neměli síly a tak se zápas
v klidu dohrával. My, trenéři, opět chceme celý tým pochválit za výborný týmový, taktický a
kompaktní výkon. Hráli jsme přesně, co jsme chtěli a na co jsme, díky těžkému víkendu, měli.
Je skvělé sledovat, jak si celý tým jde za svým cílem, jak ogaři pracují v tréninku a makají
v zápasech. Pro nás, trenéry, je radost s takovým týmem pracovat!!!!