DOROST
Čtvrtek 12.5.2022
SK Lidečko – SK Ratiboř 1 : 1
Branka Lidečko : Dominik Hyžák

Ve čtvrtek náš tým dorostu nastoupil k odloženému utkání s Ratiboří.
Utkání bylo z obou stran hodně opatrné ,oba dva týmy sice dobře kombinovali ve středu hřiště , ale do šancí se moc nedostávali. Po ojedinělé šanci šly do vedení hosté. Poté mohli hosté zvýšit z přímého kopu na 2 : 0 , ale střelu zastavila tyč naší brány. v závěru poločasu se po ojedinělé akci a brejku na bránu ostal Dominik Hyžák a vyrovnal na 1:1.
Ve druhém poločase se již nic důležitého neodehrálo , tak se soupeři rozešli shodně 1 :1.

Sobota 14.5.2022
SK Horní Lideč – SK Lidečko 3:3
Branky Lidečko: Radim Loucký – 1, Honza Janáč – 1 , Libor Buček – 1

V sobotu hrál náš tým dorostu derby se sousedním Horním Lidčem.
Do zápasy jsme vstoupili aktivně, snažili jsme se proti prvnímu týmu hrát kolektivně a organizovaně, bohužel soupeř první vetší šanci po standartní situaci vstřelil úvodní branku utkaní a další tečovanou střelou šel do vedení 2 : 0. Dále jsme se snažili hrát se soupeřem vyrovnanou partii, vytvořili si několik slušných šancí, které jsme bohužel nevyužili. Poté soupeř třetí střelou na branku zvýšil na 3:0. V závěru poločasu mohl snížit na 1 : 3 při velké šanci  Libor Buček, bohužel do kabin jsme odcházeli za stavu 3:0.
Do druhého poločasu jsme vstoupili do utkání s mírně pozměněnou sestavou a posílením útoku s odhodláním něco ještě s utkáním udělat.
Ve druhém poločase hráči výborně kombinovali , dostávali se do šancí a brzy Radimem Louckým snížili na 1:3. To tým povzbudilo, dále jsme výborně hráli, a po sérii faulů soupeře se z přímého kopu nádherně trefil na 2 : 3 Honza Janáč. Poté náš tým byl jasně lepší, soupeře k ničemu nepouštěl a po pěkné kombinační akci a následném centru Franty Nováky srovnal na 3 : 3 Libor Buček. I poslední minuty utkání patřili našemu týmu, ale na senzační otočení skóre to již nestačilo, tak utkání skončilo zaslouženou remízou 3 : 3.
Je nutno tým za předvedenou hru a hlavně za projev a bojovnost v druhém poločase pochválit.

Další zápas dorost hraje v pátek 20.5.2022 v Lidečku proti Horní Bečvě od 17.30 hod

Další videa ze zápasu najdete na našem youtube kanále.

Žáci:
Pondělí 16.5.2022
SK Kateřinice – SK Lidečko 3:6
Branky Lidečko : Kuba Číž – 3 , Radim Loucký – 2, Matěj Mikulášek – 1

Do utkání v Kateřinicích hrané v pondělí jsme vstoupili s pozměněnou sestavou. Naše hra v prvním poločase přinesla vedení 3 : 1. Ve druhém poločase, který připomínal spíše boj než fotbal, jsme přidali tři branky, ale dvě dostali, takže nakonec zasloužené vítězství 6 : 3.
K utkání je potřeba říci, že i když jsme zvítězili, předvedli jsme bohužel na našem neoblíbeném hřišti v Kateřinicích nejhorší výkon v jarní části soutěže.
Individuálně hra nebyla nejhorší , ale kolektivně jsme totálně selhali , týmová hra se úplně vytratila a v dalších zápasech proti prvnímu a třetímu týmu z tabulky by takový výkon určitě nestačil.

Další zápas hrajeme v neděli 22.5.2022 od 14.00 hod v Lidečku proti Juřince

řekl trenér Roman Mikulášek