Choryně – Lidečko 4:3 (1:1) pen. (4:3)
19. kolo (20.04.2019)
Branky: 21. a 59. L. Hadvičák, 80. J. Landa – 36. R. Buček, 63. a 74. R. Číž

Takový zápas určitě již delší dobu mnoho z nás nevidělo. Výkon obou mužstev byl vyrovnaný, ale spíše Choryně byla ta, která mohla ke konci zápasu své vítězství zvrátit na svou stranu. Remíza zabolí, ale buďme rádi za bod, který jsme získali, i když penaltový rozstřel jsme mohli zvládnout lépe.

Začátek zápasu byl vlažný a hrálo se především od dvacítky po dvacítku. Občas zahrozilo Lidečko, po té zase Choryně, která se po 20 min. mohla radovat z prvního gólu. Obávaný fotbalista L. Hadvičák  se dostal do území 20m, našel si po pěkném centru místo na malém vápně a v rychlosti tak využil chybu obránců a míč přesně umístil nechytatelnou hlavičkou za záda golmana. Lidečko odpovědělo. Po rohovém kopu (dnes hrající útočník) A. Hruboň využil důrazu, proběhl mezi třemi hráči Choryně, mezitím centrovaný míč prosvištěl těsně kolem hlav obránců a zaplaval na zadní tyčku, 1:1.

Ve druhém poločase Lidečko okamžitě zaútočilo na bránu Choryně. Nejprve byl míč zakopnutý na rohový kop. Centrovaný rohový kop byl hlavičkován a odrazil se od levé tyče do břevna a z následující dorážky byl míč znovu odkopnut od brankové čáry. Chyběly pouze centimetry, avšak gól nepadl. Naopak se znovu do vedení dostala Choryně, kdy L. Hadvičák znovu zakončoval hlavou do brány.

Lidečko se nevzdávalo, přímý kop z blízké vzdálenosti si vzal na starost zkušený hráč R. Číž, který se rozběhl a čistým kopem zavěsil míč do šibenice – pro nás to byl gól sezóny. O pár minut později jsme znovu zahrávali přímý kop, R. Číž se chopil šance a znovu napřáhl ke své střele. Po jemné teči obránce Choryně míč znovu skončil v bráně, 2:3.

Jenže vedení netrvalo dlouho. Po nedůrazu ve vzdálenosti cca 23 metrů vystřelil domácí záložník. Míč byl nešťastně tečován a změnil tak zcela svou trajektorii. A tak po nešťastném odrazu Lidečko dostalo vyrovnávající gól. Ale ke konci to byla Choryně, která se mohla radovat z 3 bodů, ale nestalo se tak.

Přišel na řadu penaltový rozstřel, který byl ukončen až v 6 sérii. Hráči Lidečka nedali 3 penalty z 6 a Choryně brala bod na víc (pokutové kopy 4:3). Nenavázali jsme na výkon z minulých kol, ale přesto bereme bod. V příštím zápase se budeme snažit výkon zlepšit, udělat krok navíc a zvítězit v derby proti Prlovu.

Komentář Radka Číža pro valašský fotbal:

„Bod je hodně i málo. Před zápasem bychom ho brali, ale po zápase to vypadalo i na víc. Nebylo to kdovíjak líbivý fotbal, oba celky hodně nakopávali. A vytěžily z minima maximum. My jsme se chystali při standartkách na Luboše Hadvičáka, ale on se dvakrát prosadil. My jsme to dokázali po mých (pozn. R.Číž) přímých kopech otočit a vypadalo to, že bychom mohli vyhrát. Přišla však taková šmudla po střele, která nešťastně změnila směr a šlo se na penalty.“

Sestava: Hyžák B. – Líňa M., Číž R., Harnádek M., Sekula P., – Buček R., Františák T., Ryza D., Filák M., Hruboň A., Číž A.