SK Val. Bystřice – SK Lidečko 4 : 0 ( 0 : 0
Sestava SK Lidečko : Matěj Mikulášek – Vojta Mikulášek, Dominik Hyžák, Marek Loucký , Matyáš Faldík, Honza Mikulášek ( K ),
Vojta Masař, Ondra Liška, Kuba Sáblík, David Krátký, Mirek Machala , Vojta Šoman, , Pepa Gargulák, Adam Masař,

V neděli 11.6.2023 jsme odehráli poslední mistrovské utkání ročníku 2022 / 23 na hřišti nejlepšího týmu jara Valašské Bystřice.

Do zápasu jsme šli se dvěma hráči ročníku 2007 , v brance s Matějem Mikuláškem místo omluveného Dana Strnkového , a na stoperovi s Vojtou Mikuláškem. Od začátku utkání se domácí dostávali do slibných šancí , ale ty během prvního poločasu buď špatně zakončili nebo je chytil Matěj. My jsme se snažili domácím vyrovnat, ale do šancí jsme se dostávali jen sporadicky, jednu slibnou šanci jsme měli z přímého kopu. Bohužel, v závěru prvního poločasu došlo pro nás k nepříjemné situaci, při faulu domácího hráče nešťastně upadl na ruku Vojta Mikulášek, a musel hned střídat. O poločasové přestávce jsme vzhledem k Vojtové nevolnosti museli zavolat sanitku a ta ho odvezla na vyšetření do Valašského Meziříčí. Naštěstí se zlomenina ruky neprokázala, jen se jednalo o pořádnou naraženinu.

To samozřejmě poznamenalo naši hru. Museli jsme stáhnout ogary do obrany a zálohy. Domácí samozřejmě této situace využili. Nejprve z pokutového kolu šli do vedení a poté dali druhý gól. My se ještě snažili korigovat výsledek, Honza Mikulášek ale trefil pouze břevno hostující branky.

Domácí poté nejprve v poslední a pak ve druhé nastavené minutě utkání zvýšili na konečných 4 : 0. Ale výhra 4 : 0 pro domácí úplně neodpovídá obrazu hry, a kdoví , jak by utkání vypadalo , kdyby se nám Vojta nezranil. Proti favoritovi utkání jsme hráli vyrovnanou partii, kluci i za nepříznivého stavu 2 : 0 a nepříjemné situaci bojovali, snažili se utkání zdramatizovat , a až v závěru, kdy už mnozí šli jak se říká na krev, domácí definitivně rozhodli o utkání. – řekl trenér Roman Mikulášek